ЗНО-2017

У 2017 році для вступу до вищих навчальних закладів особи подають сертифікати зовнішнього незалежногооцінювання 2016 і 2017 років.

Кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку:

• української мови і літератури
• історії України
• математики
• біології
• географії
• фізики
• хімії
• англійської мови
• іспанської мови
• німецької мови
• російської мови
• французької мови

Детальна інформація про програми зовнішнього незалежного оцінювання, на основі яких укладатимуться завдання з цих предметів, характеристики сертифікаційних робіт, критерії оцінювання завдань розміщена в розділі «Предмети ЗНО».

Переклад завдань сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії буде здійснено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання

Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію за шкалою 1–12 балів. Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова. Другим – математика або історія України (за вибором). Третій предмет випускники обирають самостійно із запропонованого вище переліку.

Встановлення «порогового бала»

Для визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат зовнішнього оцінювання з цього предмета для вступу до вищих навчальних закладів. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.

Детальніша інформація про метод визначення експертами «порогового бала» подана в наказі Українського центру оцінювання якості освіти від 24.05.2016 р. №99 «Про затвердження методики переведення тестових балів, отриманих учасниками зовнішнього незалежного оцінювання за виконання завдань сертифікаційної роботи, у рейтингові оцінки (за шкалою 100-200 балів).

У 2017 році як оцінки за ДПА буде зараховано результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів (наказ Міністерства освіти і науки України від 27 липня 2016 року №889 «Деякі питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»):

1) українська мова і література (українська мова);

2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття);

3) навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, іспанська, французька, німецька, російська, англійська мови, біологія, географія, фізика, хімія).

Звертаємо увагу, що для проходження ДПА можна обрати і математику, й історію України.

Для визначення оцінок за ДПА зараховуватимуться результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи або частини з них (залежно від навчального предмета).

Інформацію про структуру сертифікаційних робіт та перелік завдань, результати виконання яких зараховуватимуться як оцінка за ДПА, подано в загальних характеристиках сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року зукраїнської мови і літератури,історії України,математики,біології,географії,фізики,хімії,англійської мови,іспанської мови,німецької мови,російської мови,французької мови.


Реєстрація для участі в ЗНО-2016 триватиме з 1 лютого до 4 березня

Про затвердження Порядку реєстрації осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

Характеристика сертифікаційних робіт ЗНО-2016

Порядок реєстрації учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2016 року

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання – це добровільне тестування осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів, що дає їм можливість ознайомитись із процедурою проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

Реєстрація осіб для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні в 2016 році триватиме з 5 до 30 січня 2016 року.

Вартість пробного ЗНО з одного предмета становить 111.00 грн.

Графік проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання

2 квітня – з української мови і літератури;

9 квітня – з англійської, німецької, іспанської, французької, російської мов, біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії.

Детальну інформацію щодо проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання розміщено на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти, на території обслуговування якого особа бажає проходити пробне зовнішнє незалежне оцінювання.

Графік проведення ЗНО-2016

Щодо принципів шкалювання результатів зовнішнього незалежного оцінювання

У 2015 році була запроваджена нова методологія визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання, що передбачає встановлення порогу «склав/не склав» для кожного предмету тесту ЗНО. У зв’язку з цим виникла потреба в удосконаленні методики шкалювання тестових балів при переведенні їх у рейтингові. Український центр оцінювання якості освіти інформує про принципи, на основі яких буде здійснюватися шкалювання результатів зовнішнього незалежного оцінювання у наступні роки.

Міністерством освіти і науки прийнято рішення про відміну проведення державної підсумкової атестації учнів 11 класів з іноземної мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідний наказ підписано міністром освіти і науки Сергієм Квітом.

Згідно із затвердженими змінами, державна підсумкова атестаціїя з іноземної мови у 2015/16 навчальному році залишиться обов’язковою, однак буде проведена навчальними закладами самостійно і не у формі ЗНО.

Інші два предмета державної підсумкової атестації учнів 11 класів (українська мова та математика / історія України) будуть проведені у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

У МОН зазначають, що таке рішення ухвалене враховуючи звернення громадських організацій, батьків та учнів.

Також наказом міністерства розширено період проведення ДПА в 11-х класах. Випускні іспити відбудуться з 5 до 30 травня.

Коли і яким буде ЗНО в 2016 році: обов’язкові предмети, нововведення (зміни)

У цій статті ми розповімо Вам, про особливості здачі ЗНО в 2016 році, якими будуть обов’язкові предмети, а також, які слід очікувати нововведення від незалежного оцінювання. Отже, про все по порядку…

/Files/images/metodichna_robota/koliybznobzpred.jpg

Насамперед, хотілося б відзначити, що зовнішнє оцінювання в 2016 р., пройде по зміненим правилам, які були затверджені Колегією МОН та підписані міністром освіти і науки. Відповідно до даних правил, зовн. незалежне оцінювання, для бажаючих поступити до ВНЗ, може бути проведено з наступних навчальних предметів: української літ. і мови, математики, історії України, фізики, хімії, географії, біології, а також навчальні предмети з англійської, російської, французької, німецької та іспанської мов. Крім цього, були розроблені програми ЗНО на 2016 рік, щодо здачі тестів з наступних мов: румунської, словацької, угорської, кримськотатарської, польської, болгарської, новогрецької та молдавської.

Терміни проведення ЗНО у 2016 році в Україні, будуть наступними:

- для випускників ВНЗ I-II рівнів акредитації (з 1 по 31 березня);
- для випускників ЗНЗ (з 16 травня по 30 червня);

А ось обов’язкові предмети для здачі ЗНО в 2016 році будуть наступними: українська мова та література, іноземна мова, а ось третій предмет математика або історія України, надається на вибір випускника.

Планується, що з 2016 року, буде запроваджено ще одне нововведення – ЗНО загальних навчальних компетентностей, даний тест зможуть здати ті випускники, які закінчили школу більше 5-ти років тому і результати якого можна буде використовувати для вступу у Вузи.

В Україні розпочалася реєстрація для участі в ЗНО-2015

В Україні з 5 січня розпочалася реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2015 року.
Про це повідомляється на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Реєстрація триватиме до 20 лютого 2015 року.
На сайті УЦОЯО опублікована детальна інструкція для абітурієнтів щодо проходження реєстрації.

Нагадаємо, ЗНО в Україні в 2015 році проходитиме з квітня по липень.

Про проведення реєстрації для участі в ЗНО

Про базовий рівень тесту з української мови та літератури

Абітурієнт на сайті відповідного ВНЗ визначає, чи базовий рівень тесту з української мови та літератури йому достатній для вступу.
Реєструючись на ЗНО, вказує рівень складності тесту.
На пункті тестування учасник, який обрав тест базового рівня, отримує зошит з сертифікаційною роботою.
В ньому 16 сторінок на 58 завдань та 2 бланки відповідей А і Б.
Завдання №№ 1-33 та 58 стосуються української мови.
Завдання №№ 1-10 та №№ 29-33 – з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох запропонованих.
Завдання №№ 11-23 з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих.
Завдання №№ 24-28 – на встановлення відповідності.
Завдання № 58 – з розгорнутою відповіддю («міні-твір»).
Завдання №№ 34-57 стосуються української літератури.
Завдання №№ 34-53 – вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих.
Завдання №№ 54-57 – на встановлення відповідності.
Виконавши сертифікаційну роботу базового рівня, учасник тестування має позначити відповіді в бланку А (його перевірятиме комп’ютер) і написати власне висловлення в бланку Б (його перевірятимуть екзаменатори).
На виконання всіх завдань базового рівня відводиться 150 хвилин.

Про базовий рівень тесту з математики

Абітурієнт на сайті відповідного ВНЗ визначає, чи базовий рівень тесту з математики йому достатній для вступу.
Реєструючись на ЗНО, вказує рівень складності тесту.
На пункті тестування учасник, який обрав тест базового рівня, отримує зошит з сертифікаційною роботою.
В ньому 16 сторінок на 30 завдань.
Завдання №1-№20 – з вибором однієї правильної відповіді із п’яти запропонованих.
Завдання №21-№24 – на встановлення відповідності.
Завдання №25-№30 – з короткою відповіддю.
Завдання №25-№26 є структурованими.
Зразок ФОРМИ(!) завдань №27-№30 тут.
Відповіді учасник тестування зазначає в бланку А. На виконання сертифікаційної роботи базового рівня відводиться 130 хвилин.
Складність завдань тесту базового рівня відповідає програмі з математики для 5 – 9-х класів та програмі з математики для 10 – 11 класів академічного рівня.

Пробне ЗНО у 2015 році відбудеться 21 та 28 березня

У 2015 році пробне ЗНО відбудеться 21 та 28 березня.
Мета пробного ЗНО – ознайомлення майбутніх абітурієнтів із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Такої послуги їм не зможе надати жоден репетитор і жодна школа. Процедура пробного ЗНО – точна копія ЗНО “бойового”.
Учасники пробного тестування отримають можливість виконувати завдання з української мови і літератури та математики двох рівнів складності: базового та поглибленого.
Реєстрація бажаючих на пробне ЗНО пройде з 01 листопада до 15 грудня 2014 року на сайті Івано-Франківського РЦОЯО www.test.if.ua.
Вартість послуги одного пробного тестування 89 гривень.
Графік проведення пробного ЗНО-2015:
21 березня 2015 р. – українська мова і література;
28 березня 2015 р. – англійська мова, біологія, географія, іспанська мова, історія України, математика, німецька мова, російська мова, фізика, французька мова, хімія.

Довідкові телефони

Телефон інформаційної підтримки Українського центру оцінювання якості освіти
(044) 503-37-93


Працює з 9-00 до 18-00,
у п’ятницю – до 16-45.
Перерва з 13-00 до 14-00.

Кiлькiсть переглядiв: 454