День української писемності та мови

/Files/images/predmetn_tijn/den_pisemnost/img3.jpg
Організатор:
Вчителі української мови та літератури
Дата початку:
09.11
Дата завершення:
09.11
Час початку:
08:30
Час завершення:
16:00
Місце проведення заходу:
ЗОШ №16, м. Чернівці
Опис:

У листопаді 1997 року був виданий указ Президента України «Про День української писемності і мови». У ньому сказано про те, що за ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства встановлено в Україні День української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Нестора Літописця.
Вчителі , учні та батьки нашої школи долучилися до урочистостей з нагоди Дня писемності та мови. Заходи проходили за окремо розробленим графіком.
«І йшли віки,і були українці, і створили слово українське» - під такою назвою пройшла тематична лінійка, приурочена цій даті. Шестикласники ознайомили всіх присутніх з історією слов’янського письма, з біографією Кирила та Мефодія, які не тільки першими створили алфавіт, а й поширювали грамоту, були перекладачами та просвітителями.
У фойє школи працювала виставка до Дня слов’янської писемності, яку підготувала бібліотекар школи Кваснецька І.І.
Учні старших класів, вчителі долучились до написання диктанту єдності під назвою «Україна на зламі тисячоліть».
/Files/images/predmetn_tijn/den_pisemnost/написання радіодиктанту.JPG
/Files/images/predmetn_tijn/den_pisemnost/радіодиктант.JPG
У цей день стартував І етап XVII Міжнародного конкурсу з української мови імені П.Яцика. У ньому взяли участь кращі учні 5-11 класів за окремо розробленими завданнями.
/Files/images/predmetn_tijn/den_pisemnost/І етап XVII Міжнародного конкурсу з української мови імені П.Яцика..JPG
«Мова – виразник мого «Я» - це назва факультативного заняття, яке провела у 5 –Б класі Лакуста Н.О.
/Files/images/predmetn_tijn/den_pisemnost/«Мова – виразник мого «Я».JPG
Мова і народ нерозривно пов’язані, а зміцнення державності є запорукою збереження мови народу. Це основний мотив уроку. Наталія Олександрівна використала різні форми і методи, зокрема: гру «Ти-мені,я-тобі», «На гостини до бабусі», творче конструювання; учні працювали над проектом «Розвивайся, мово рідна!»
/Files/images/predmetn_tijn/den_pisemnost/гра «Ти-мені,я-тобі».JPG
/Files/images/predmetn_tijn/den_pisemnost/«На гостини до бабусі».JPG
/Files/images/predmetn_tijn/den_pisemnost/«Розвивайся, мово рідна!».JPG
Захід – зустріч «О мово рідна! Пращурів молитва» пройшов у Світлиці духовності» для учнів 4 – Б та 8 –Бкласів. Його підготували Сандуляк В.С. та МигалатюкТ.С.
/Files/images/predmetn_tijn/den_pisemnost/Захід – зустріч «О мово рідна!Пращурів молитва».JPG
/Files/images/predmetn_tijn/den_pisemnost/У Світлиці духовності.JPG
Гостею заходу була актриса Чернівецького муздрамтеатру Антипенко Діана Сергіївна, виконавиця багатьох ролей, зокрема Марусі Кайдашихи з твору «Кайдашева сім’я» та Ольги з одноіменної моновистави, присвяченої О.Кобилянській. Вона розповіла про свій творчий шлях, поділилась враженнями від зустрічі з глядачами, прочитала поезії С.Воробкевича, М.Рильського та «Молитву до мови» К.Мотрич. Всі присутні мали нагоду долучитись до святості українського слова, більше довідатись про перше письмо та перших літописців.
/Files/images/predmetn_tijn/den_pisemnost/Гостею заходу була актриса Чернівецького муздрамтеатру Антипенко Діана Сергіївна.JPG
«Ти розмовляєш українською?» - гру під такою назвою у 5 А класі провела Кушнір А.І. Вона ознайомила учнів з історією виникнення писемності та з писемними пам’ятками, сприяла формуванню активної громадянської позиції щодо державної мови, а також говорила про почуття національної гідності. Під час гри вчитель використовувала найрізноманітніші конкурси, завдання яких сприяли збагаченню словникового запасу учнів.
/Files/images/predmetn_tijn/den_pisemnost/гра Ти розмовляєш українською.jpg
Про красу мови, її багатство та можливості говорила Кочержат О.В. зі своїми вихованцями, учнями 6 Б класу, під час години спілкування «Наша мова калинова». Шестикласники виконували різноманітні вправи, зокрема: «Місткий кошик», «Ромашка»; брали участь у грі «Поясни жестом» та «Крокодил». Кожен присутній на годині спілкування для себе зробив висновок, що рідна мова – це державна святиня, а оберігати її, «полоти бур’ян» - це наш обов’язок.
Знати першопочатки письма, просвітителів Кирила й Мефодія, Нестора Літописця, свято берегти рідну мову, історію, виховувати любов до рідної землі та народу – такою була мета Дня писемності та мови.
/Files/images/predmetn_tijn/den_pisemnost/фото на згадку з 8 Б кл..JPG